Jzyk polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Jzyki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF cieki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Wicej
Start arrow Współpraca zagraniczna arrow eTwinning arrow Spotkanie eTwinningowe w Tworkowie
Spotkanie eTwinningowe w Tworkowie Drukuj Email
Wpisał: Danuta Janoch   
28.05.2009.

Od dwóch lat nasza szkoła uczestniczy w programie eTwinning realizując projekt "Virtuelle Strassenkreuzung" ze szkołą czeską "Senice na Hane". W dniach 21-22 maja br z tego tytułu gościliśmy grupę 13 uczniów klasy 8 i 9 wraz z opiekunami panią Katariną Prucková oraz  Rozeną Hynková. Za przebieg i organizację spotkania odpowiedzialna była pani Danuta Janoch-nauczycielka języka niemieckiego oraz koordynatorka i pomysłodawczyni projektu. Pomimo iż wizyta trwała tylko dwa dni, goście nie narzekali na nudę.

 

Zaraz po przyjeżdzie goście zwiedzili naszą szkołę oraz poznali system oświaty, który jest inny niż w ich rodzimym kraju.

Następnie zostali przywitani przez panią dyrektor Magdalenę Ochman. Po krótkim odpoczynku i smacznym poczęstunku uczniowie udali sie do Pszczyny, gdzie oczarował ich przepiękny zamek łowiecki.

Image

Głównym jednak celem tej wyprawy jest zwiedzenie muzeum w Oświęcimiu oraz Brzezince.

Image

Image

Image

Po powrocie do Tworkowa uczniowie udali sie na grila, który to przygotowali rodzice. Smaczna polska kiełbasa, pyszne sałatki oraz domowe wypieki smakowały naszym gościom.

Image

Image

Po wspólnym grilowaniu pani dyrektor przekazała na ręce rodzicom podziękowania za pomoc w organizacji oraz przebiegu spotkania.

Gdy każdy najadł sie do syta, uczniowie z gośćmi udali sie do domów rodzinnnych, a tym samym czescy rówieśnicy poznali zwyczaje panujące w naszych domach.

Nastepnego dnia goście poznali zabytki oraz piękne zakątki Tworkowa m.in: ruiny zamku i legendy z nim związane, groza, staw "Trzeciok", młyn, kościół parafialny i sarkofagi.

Image

Image

W dalszej częsci dnia uczniowie pracowali w grupach na temat uzależnień. W pierwszej części uczniowie tworzyli czterojęzyczny słownik- polsko-czesko-niemiecko-angielski, zaś w drugiej części pracowali nad plakatami.

Image

Image

Image

Image

Image

Na zakończenie uczniowie pozostawili ślad po sobie odrysowywując swoje dłonie i podpisując je.

Image

Nie zabrakło również grupowego zdjęcia.

Image

 

A co o wizycie sądzą nasi rówieśnicy z zagranicy.

http://zssenicenh.blog.cz/0905/navsteva-polske-skoly-v-tworkowe

 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc.

 

Danuta Janoch

Zmieniony ( 28.05.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »